Дослівний переклад французького слова «парфум» звучить як «приємний аромат паруючого ладану». Якщо згадати релігійну популярність даної рослини, то це зовсім не дивно, що вона стала прабатьком всіх парфумів.

Першість у появі духів віддано Стародавньому Єгипту. Тут місцеві умільці змогли не тільки навчиться робити духи, але й налагодити виробництво і торгівлю ними. В їх лавки з’їжджалися тільки забезпечені люди, де купували або парфуми або спеціальні ароматизовані суміші для тіла. Таку прибуткову справу зачули греки, і за допомогою шпигунства вивідали єгипетські секрети. Пізніше вони внесли свої корективи і зробили перші рідкі духи, які нічим не схожі на їхні сучасні аналоги. Революціонерами в даній області стали араби. Авіцена навчився дистилювати. І за допомогою даного відкриття духи роблять досі, щоправда з дрібними коригуваннями. Справа рук Авіцени і винахід рожевої води. Попит на неї був просто шаленим.

Середньовіччя розширило кордони духів, але тільки серед багатого і заможного стану людей. У сімнадцятому столітті у французів були в моді ароматні шкіряні рукавички. Для цього підготовлену до пошиття шкіру замочували в ароматичної суміші, насичуючи приємним ароматом. Королівський шик духам приніс Людовик XV. Його пристрасть до чудових ароматоів парфумів була настільки великою, що палацові парфумери повинні були приносити йому щоранку новий аромат. Не відставав від свого земляка і Наполеон в даній пристрасті. Він спокійно міг за тиждень використовувати більше двох літрів одеколону з фіалок. Його любов Жозефіна не відставала, і її кімнати зберігали запах її тонких мускусних духів ще кілька десятиліть після її смерті. А англійська королева Єлизавета I наказувала поливати духами відхожі місця, для усунення неприємних запахів.

Всі сучасні відкриття та вміння припали на 19 століття і стали основоположними в парфумерній справі. І не обійшлося тут без появи хіміків з їх чудовою наукою, яка експериментальними шляхами принесла багато нововведень парфумерам. Процес синтезування альдегідів не оминув би без неї, а без цього не було б знаменитих парфумів Chanel №5. Наше століття не просто багате на парфумерні бренди і торгові марки, їх стрімкий розвиток мабуть не зупинити. І це радує, адже нас чекають нові аромати.