Акуратні, доглянуті нігті можуть багато розповісти про свою господиню, але відвідувати салони краси є можливістю далеко не всіх. Бажаючи завжди виглядати добре, багато представниць прекрасної частини планети задаються питанням: «Чи можливо стати володаркою красивого манікюру без відвідування фахівців з манікюру?».

Запорукою якісного манікюру є правильно підібрані пилочки. Так, власницям тонкої нігтьової пластинки підійдуть дрібнозернисті пилочки. Для більш міцних нігтів краще придбати пісочні, сапфірові або ж, відомі всім, металеві.

Не можна підпилювати сухі нігті, так як це може спровокувати їх розшарування. Напрямок підпилювання має бути від кінчиків нігтів до їх основ. Вибір форми нігтів залежить від форм і довжини пальців. Так, далеко не всім підуть квадратні або сильно гострі нігті, незважаючи на всю їх привабливість на картинках журналів. У будь-якому випадку можна використовувати класику жанру – овальну форму, яка підходить практично всім.

Важливим елементом будь-якого манікюру є видалення кутикул і задирок. При виборі процедури видалення кутикул все частіше відходять від її зрізання до більш ощадного сучасного способу. Він полягає в нанесенні на кутикулу спеціальної рідини, що пом’якшуэ її і надалі видалення цієї шкіри за допомогою спеціального інструменту, наявного в будь-якому манікюрному наборі. Після видалення засіб потрібно змити з рук. Хорошим бонусом використання спеціального засобу для видалення кутикул є те, що воно уповільнює їх подальше зростання.

За бажанням можна використовувати і класичний метод видалення. Перед цим слід розпарити руки в теплій ванні з додаванням солі. Після цього кутикулу можна обрізати спеціальним інструментом або ж звичайними манікюрними ножицями. Єдиний мінус такого методу видалення кутикул це те, що часте її обрізання стимулює подальше зростання (як у випадку з волоссям, наприклад).

Видалення задирок також краще робити після розпарювання рук в теплій воді. Скориставшись продезінфікованими щипчиками, слід акуратно зрізати задирки.

Лак наноситься на відшліфовані спеціальною пилкою нігті. При цьому спочатку за бажанням наноситься основа під лак. Це сприяє тому, що при нанесенны лак буде більш рівно лягати і мати більш насичений колір. Ця основа служить також для зміцнення нігтьової пластини, тому є справжньою знахідкою для власниць тонких нігтів.

Після цього можна сміливо наносити лак обраного кольору. Рухи повинні бути від основи нігтя до його центу. Не треба брати на щіточку лаку більше, ніж це потрібно для одного нігтя. При необхідності можна наносити два шари лаку.

Після того, як лак зовсім висох, на нього слід нанести закріплювач. Це буде запорукою більш тривалого «використання» зробленого манікюру.

Виходячи з усього вищевикладеного, нічого складного в тому, щоб зробити гарний манікюр в домашніх умовах, немає. Достатньо лише слідувати цим простим правилам, що заощадить час і гроші,  а також при цьому дозволить чудово виглядати.