Уявіть, яка кількість одягу виробляється на Заході в рік! Навіть не наводячи ніяких чисел, можна уявити собі це число і погодитися з тим, що кількість ця дуже велика. В силу різних причин всю продукцію, що виготовляється протягом року, виробникам не вдається реалізувати повністю до появи нових моделей одягу. Тому, всі ці речі потрапляють в категорію нової, але вже не затребуваної і не реалізованої за первісною ціною продукції, яка називається – одяг сток.

На Заході індустрія моди формувалася дуже довго і на сьогоднішній день вона являє собою сформовану систему, де кожному виду одягу відведено своє суворе місце. Це безпосередньо стосується і сток одягу. Існує цілісна структура реалізації залишків модного брендового одягу. Її можна описати таким чином.

Виділяють два види магазинів, що безпосередньо торгують одягом сток. Перший називається – монобрендовий. Моно – то є один. Одяг тільки однієї марки реалізується в цих магазинах. Такі точки продажів часто організовуються з подачі безпосередньо керівництва даної марки, для того щоб компанія могла отримувати хоч якийсь прибуток від залишків колекцій. Другий вид магазинів сток називається – мультибрендовий. Мульти – то є багато. Це магазини, де кількість представлених брендів може бути дуже великим. Варто сказати, що таких магазинів на Заході можна зустріти найбільше, тому що, природно, торгувати великою кількістю брендів виходить вигідніше.

Крім роздрібної мережі, що торгує одягом сток, на Заході вже давно існує ще одна цікава форма її реалізації, яка називається – retail park. Це досить великі за розмірами торгові центри, які, як правило, розміщують за межею міста, так як будівництво там обходиться дешевше. Усередині цих центром розташовують величезну кількість бутиків, де відвідувачам пропонується одяг сток. Найчастіше ці бутіки представляють одяг тільки однієї марки. І в більшості своїй такими бутіками володіють не дрібні торговці, а великі торгові компанії, для яких вигідніше, з метою залучення клієнта, виділити окремий бутік для кожної конкретної марки, ніж просто перемішати все це у величезному ангарі.

Таким чином, ми можемо підсумувати, сказавши, що на Заході індустрія моди розвинена дуже добре і такий атрибут, як сток одяг, теж має своє гідне місце.