Вибір сумки, здається, дуже простим завданням: сумка повинна бути практичною, привабливою зовні і незвичайною. Але часто при виборі забувається те, що правильно підібраний аксесуар може приховати недоліки фігури, і в той же час привернути увагу оточуючих до достоїнств. Підбір сумки – це ціле мистецтво. Сумку варто підбирати, враховуючи індивідуальні особливості її господині. Однак не варто впадати у відчай, є кілька важливих практичних порад, які допоможуть зробити правильний вибір.

В цілому, при виборі сумки можна керуватися таким принципом: розмір сумки і її форма повинні врівноважувати жіночу фігуру візуально.

Власницям пишних форм не рекомендується робити вибір на користь маленьких сумок (клатчі, маленькі ридикюльчики та інші), так як такий контраст розміру сумочки і її господині тільки підкреслить повноту, а сумочка буде виглядати безглуздо. Таким жінкам варто вибирати великі й об’ємні сумки яскравих відтінків, з цікавою фактурою або дрібним малюнком. Але не варто зупиняти свій вибір на м’яких і безформних сумках з тканини. Прямі лінії і гострі кути на сумці дозволяють задати силует і згладити зайві «опуклості» фігури, тому сумки такого типу рекомендуються дамам «в тілі». Клатчі великих розмірів, що знаходяться на хвилі популярності вже кілька сезонів, порадують любительок даного аксесуара. Крім цього, варто відмовитися від носіння сумки з короткими ручками на плечі, так як в цьому випадку сумка візуально укорочує і розширює фігуру.

Дамам з підтягнутою фігурою, спортивною статурою навпаки варто зупинитися на м’яких сумках округлої форми, наприклад, півмісяця. Також мініатюрним жінкам підійдуть маленькі сумочки акуратною форми. Варто бути обережними у виборі великих сумок, від них рекомендується відмовитися, віддавши перевагу сумкам середніх розмірів. Є ймовірність того, що величезна сумка, надіта через плече, може запросто «поглинути» свою володарку.

Якщо дівчина чи жінка досить високого зросту, то слід вибирати сумки з однією або декількома довгими ручками. Як би це парадоксально звучить, але сумки з короткими ручками роблять їх господиню ще вищою.

Для невисоких жінок відмінно підійдуть невеликі сумки з маленькою ручкою.

Для тих, хто не сприймає підбору сумки з урахуванням індивідуальних особливостей фігури, є ряд універсальних моделей, які здатні зробити будь-який образ привабливим і яскравим:

– Темна сумка середнього розміру для повсякденного використання в будь-який час року;

– Невелика чорна сумочка, призначена для походів у театр, на коктейльну вечірку або звану вечерю;

– Середня сумка в світлих тонах для використання навесні або влітку;

– Яскрава і строката сумка середнього розміру, яка може доповнити будь-який образ;

– Спортивна сумка, яка може бути як з тканини, так і з будь-якого іншого матеріалу;

– Річна пляжна сумка, яка повинна бути міцною, по можливості водонепроникною і досить місткою.