Багато хто є володарями невеликих квартир і правильно підібраний інтер’єр допоможе вирішити цю проблему. Штори – це ключова частина інтер’єру і з їх допомогою можна візуально збільшити простір кімнати і додати приміщенню світла.

Асортимент тканин для пошиття штор величезний, але при декоруванні маленьких приміщень потрібно дотримуватися кількох рекомендацій. Колір штор впливає на сприйняття приміщення, так як темні матеріали візуально зменшують простір. Те ж стосується зайвих прикрас, масивних ламбрекенів, всі ці деталі роблять приміщення ще меншим. Якщо ж висота стеля дозволяє, то темні штори можна контрастно відтіняти світлими ламбрекенами. Цей варіант буде поєднуватися із загальним дизайном, побудованому на колірному контрасті.

Вузькі приміщення можна візуально розширити шторами в горизонтальну смужку. Низькі стелі трохи піднімуть штори у вертикальну смужку. Однотонний інтер’єр припускає наявність штор з візерунком і навпаки, яскраву обробку кімнати доповнюйте однотонними шторами. Штори в складку звужують простір, бажаний гладкий матеріал. Багатошаровий матеріал також забирає зайві сантиметри простору і не пропускає сонячне світло, роблячи кімнату похмурою і незатишною.

При виборі тканини вибирайте матеріали, пропускає світло. Тюлеві тканини допоможуть пом’якшити і розсіяти сонячне світло. Віддаючи переваги модним забарвленням, наприклад, зараз актуальні тваринні і рослинні мотиви, вибирайте не дуже великі малюнки. Кріплення для штор не повинні бути занадто масивними, особливо якщо в кімнаті низькі стелі. Довгий карниз візуально розширить простір, ідеальним рішенням стане карниз на всю стіну.

Римські штори будуть гармонійно виглядати в будь-якому інтер’єрі. Такі штори поєднуються з легкими тканинами, вуаллю, наприклад. Рулонні штори також стануть хорошим рішенням. Гладка однотонна тканина не буде обтяжувати зовнішній вигляд кімнати.

Не варто забувати про гармонійне поєднання штор і вашого інтер’єру. Вибирайте схожі візерунки та кольорові рішення. Бажано, щоб штори, покривала і подушки були виконані в схожих тонах.