Літо – пора веселощів, радості і сонця. Але часом літо стає справжніми тортурами, якщо ваш гардероб не готовий до удару температурою. Як підібрати гардероб для літнього сезону, щоб відчувати себе комфортно в спеку? Головне, щоб одяг не став другим джерелом духоти поряд з сонцем, а значить, необхідно правильно вибрати тканини. Від цього залежить не тільки елегантність і ошатність вашого гардеробу, а й зручність, з якою ви будете проводити спекотні дні.

Головне завдання, з яким повинен справлятися літній одяг, полягає в тому, що він має дихати, бути легким, освіжаючим.

Натуральні або штучні тканини?

Сьогодні на прилавках магазинів все частіше можна зустріти штучні тканини, що імітують натуральні. Штучні тканини користуються попитом з огляду на те, що в порівнянні з натуральними тканинами їх вартість у кілька разів менше. Натуральні ж тканини не такий частий гість магазинних прилавків. Вони дорого коштують. Однак економія на матеріалах часто призводить до зворотних наслідків. Штучні тканини швидко зношуються, а тому здійснювати покупки доводитися частіше, в той час як натуральні тканини при гарному догляді служать роками. До того ж одяг з натуральних тканин – це кращий варіант для спекотної літньої погоди, так як він відповідає всім вимогам, що пред’являються літньому одягу.

Шовк

Натуральний шовк забезпечує цілющу прохолоду у спеку і тепло в прохолоду. Завдяки своїм унікальним якостям шовк є одним з найдорожчих матеріалів.

Плюси:

– Гіппоаллергенність;
– Міцність;
– Гігроскопічність;
– Не електризується;
– Вбирає вологу;
– Не збирає пил і бруд.

Шовкові тканини дуже різноманітні. Гладкий атлас, легкий шифон, оксамит, щільна парча, крепдешин, органза, жаккард – все це різновиди шовку.

Бавовна

Бавовна, на відміну від шовку, матеріал дуже доступний і поширений. До видів бавовняної тканини також відносяться: бязь, ситець, фланель, батист, сатин.

Плюси:

– Висока міцність;
– Довговічність;
– Гігроскопічність;
– Зберігає яскравість кольору навіть після прання.

Льон

Льон не втрачає своєї актуальності вже багато століть. Лляну тканину виготовляють з пряжі, одержуваної від рослин. Це досить трудомісткий процес, але результат вартий того. Льняний одяг швидко вбирає і випаровує вологу.

Плюси:

– Зносостійкість;
– Міцність;
– Ідеально підходить для літа.

Мереживо і шиття

Ці легкі, дихаючі тканини, зі складним візерунковим переплетенням ниток, являють собою відмінний варіант для сонячної погоди. Різні за фактурою ажурні тканини дозволять відчувати не тільки прохолоду, але й подарують елегантні й гарні вбрання, що звертають на себе увагу перехожих.