Зараз підробляють все, що можна, і парфуми – не виняток. Однак, на відміну від багатьох інших товарів, запах і консистенцію духів не можна побачити, поки не придбаєш їх. Для того, щоб ще на етапі візуальної оцінки зрозуміти, що перед вами підробка, потрібно знати наступне.

• Справжні парфуми завжди якісно упаковані – в якісний, знову ж таки, картон і тонкий, добре запаяний целофан. На упаковці неприпустимі заломи, плями клею.

• Завжди уважно читайте всю інформацію на упаковці – шрифт повинен бути чітким, не розмитим, а місце виготовлення вказано у форматі «made in», якщо ж просто написано назву країни або міста – це підробка. Також звертайте увагу на те, як написано слово «парфуми» – по-французьки це «parfum», по-англійськи – «perfume», будь-які інші варіації – ознаки підробки. Крім цього, на коробці з духами повинна бути інформація про склад, країну-виробник, термін придатності і дату виготовлення. Якщо все це є, але перекладу немає – перед вами контрабанда, тобто, можливо, й оригінал духів, але ввезений в країну незаконно, і повинен такий товар коштувати дешевше.

• У всіх французьких парфумів перша цифра штрих-коду – 3, у продукції США і Канади – 00-09, Великобританії – 50, Німеччині – 400-440. Серійний номер, що знаходиться трохи вище штрих-коду, повинен збігатися зі штрих-кодом на флаконі.

• Флакон у справжніх парфумів завжди прозорий, гладкий, без вкраплень і бульбашок повітря. Назва та серійний номер наносяться прямо на скло, а не на етикетку, приклеєну знизу або збоку.

• Потрясіть запечатану коробку з духами – флакон не повинен сильно бовтатися всередині.

• Зверніть увагу на кришку – справжній виробник ніколи не закриє духи металевою кришкою.

• Колір справжніх парфумів не може бути яскравим, навіть якщо в них додані барвники. Яскраво-жовтий, кислотно – синій і т.д. – вірна ознака підробки.

• Консистенція духів трохи масляна, якщо ви купуєте парфуми в хорошому магазині – там обов’язково має бути пробник, завдавши з якого трохи духів на пальці, ви відчуєте, масляні вони чи ні.

• Ціна у хороших духів не може бути низькою, якщо вам пропонують оригінал французьких парфумів за 200 гривень – можете бути впевнені, це підробка. Хоча, звичайно, висока ціна – не завжди гарант якості.

Ще, поряд з підробками, є така річ, як «ліцензійні духи». Це коли головний виробник, розкрутивши бренд, дає ліцензії на виробництво своїх парфумів у будь-які країни. Духи, вироблені за ліцензією, підробкою назвати не можна, але й до оригіналу вони не дотягують. Вартість таких духів нижча, ніж у оригінальних. На упаковці завжди повинна бути вказана країна-виробник, і якщо ви бачите, що французькі парфуми зроблені, скажімо, у Польщі, але коштують так само, як паризький побратим, вимагайте знижку.