У дитячому віці весь світ пізнається через гру, тому дуже важливо, щоб прибирання теж сприймалася малюком як гра. Наприклад, якщо дитина не хоче прибирати за собою іграшки, то можна розповісти якусь казку, яка буде висміювати такого ледаря.

А щоб дитині було цікавіше, то можна влаштувати змагання, хто швидше прибере іграшки. Також цей метод можна використовувати і при витиранні пилу, хто більше витре пилу. Звичайно, важливо враховувати, що це дитина, тому не варто давати надто складні доручення, треба давати такі завдання, з якими дитина зможе впоратися легко.

За кожну виконану справу, треба хвалити малюка, тому що прибирання це не так весело, але він стійко допомагає вам. Запам’ятайте, що додаткова похвала НЕ розпестять дитини, а тільки підбадьорить. Якщо під час прибирання ви помітили, що дитина чимось зацікавиться, наприклад, йому стало цікаво як ви миєте підлогу, то можете залучити і дитину до цієї справи. Дуже важливо, щоб батьки поважали особистий простір своєї дитини, тому малюк повинен знати, що ви не будете вторгатися в його кімнату без нього, тому прибирання в кімнаті дитини треба проводити тільки разом з нею. Коли дитина стане старшою, у вас будуть складатися довірчі відносини, вона буде впевнена, що ви не полізе до нього в стіл. У своїй кімнаті дитина повинна відчувати себе господарем, тому в старшому віці там вона буде прибирати тільки особисто.

Варто розуміти, що якщо ви помішані на чистоті, то це зовсім не означає, що дитина має бути такою ж, тому постарайтеся поважати її думку. За все, що робить дитина по дому її треба заохочувати, тому що це не є її обов’язком, а батьки, які так вважають, дуже помиляються. Не можна примушувати дитину прибиратися, якщо волна цього робити не хоче, легше буде, якщо ви зацікавите дитину в прибиранні. Якщо дитина не хоче щось робити, не треба її за це карати. Ви можете використати її відмову, і відмовитися читати їй казку на ніч. Щоб дитина все сприймла належним чином, її треба привчати до цього поступово. Адже тільки навички можуть насправді навчити дитину щось робити правильно, а якщо ви будете постійно її квапити, то такі навички навряд чи вона придбає.