Індустрія парфумерії в наш час пропонує на вибір безліч різноманітних ароматів для різних випадків, стилів і способів життя. Ця різноманітність може змусити загубитися у виборі «ідеального» запаху, тієї самої заключній ноти, яка завершить ваш образ.

Перше, що потрібно знати – це те, що існує кілька видів парфумерії, і деякі люди помилково називають їх все одним словом: «духи». На ділі все трохи складніше, натільний парфумерія розділяється:

• Духи – найбільш міцне і стійке з’єднання декількох ароматичних масел і екстрактів, розчинені в спирті. Це найдорожчий вид парфумованих виробів, випускається він зазвичай в маленьких флаконах і наноситься за допомогою промакування на шкіру. Духи тримають свій аромат тривалий час – близько 5 годин. Існують також масляні духи, з ще більшою стійкістю і тверді духи, що володіють слабким ароматом, але компактністю і зручністю використання в дорозі.

• Парфумована вода – найбільш поширений виріб в наш час. Являє собою більш слабкий розчин екстрактів, ніж в парфумах. Популярність вона має завдяки розумному співвідношенню ціни і якості. Стійкість такого парфуму становить кілька годин. Парфюмовану воду для чоловіків зазвичай називають одеколоном.

• Дезодорант – необхідна продукція для кожної людини, тому як з запахом поту протягом дня важко боротися іншими способами. Володіє гігієнічними, освіжаючими і ароматичними властивостями.

При покупці парфумерії потрібно бути уважним і остерігатися підробок. Краще придбати недорогий флакончик від вітчизняного виробника, але який не викличе алергічних реакцій і буде радувати своїм ароматом, ніж придбати «Шанель» з підземного переходу за 150 рублів, а потім мучитися від неприємного нестійкого запаху. Варто витратитися і на парфумерію від хорошого, всесвітньо відомого виробника, щоб хоча б іноді балувати себе хорошим ароматом.

Часте питання, яким задаються багато людей – чи можна придбати парфумерію в подарунок і як правильно вгадати з запахом. Відповідь дуже проста – запах – це дуже інтимна частина образу, щось схоже до нижньої білизни. Подарувати парфумерію можна лише дуже близькій людині, яку ви знаєте напевно. При покупці духів або туалетної води в подарунок, не можна експериментувати або брати навмання. Краще буде, якщо ви придбаєте улюблений запах людини – його улюблену марку духів.