Сьогодні в будь-якій точці продажу оптики Вам запропонують величезний вибір сонцезахисних окулярів. Але як же вибрати саме ті окуляри, які повинні надійно захищати Ваші очі від сонячних променів, і крім того будуть модними і зроблять Вас більш привабливими?

Як відомих, сонцезахисні окуляри в першу чергу призначені для захисту Ваших очей від занадто яскравих сонячних променів, в тому числі і від небезпечного для здоров’я очей “ультрафіолету”. І, якщо Вам потрібні окуляри саме для захисту очей від сонця, то, купуючи сонцезахисні окуляри, намагайтеся вибирати великі оправи (з великими лінзами) з широкими “завушинами”, а також оправи, які розташовуються ближче до обличчя. Такі окуляри набагато краще захистять очі від яскравих сонячних променів.
Сонцезахисні окуляри облягаючої форми добре прилягають до обличчя і відмінно захищають очі від сонячних променів. Випуском таких окулярів займаються багато виробників. Слід також звернути особливу увагу на оправи облягаючої форми (площина оправи у них вигнута більше, ніж у звичайних очкових оправ). Вигнуті оправи набагато щільніше прилягають до обличчя і менше пропускають світла. У багатьох виробників сонцезахисних окулярів є в асортименті такі оправи. Але потрібно  враховувати той факт, що в облягаючі оправи важко вставити лінзи з діоптріями. Більшість очкових лінз більш плоскі, і тому їх не можна вкласти в вигнуті оправи, і вони не зможуть забезпечити Вам гарної якості зору. Проте зараз багато виробників очкових лінз випускають спеціальні лінзи для облягаючих оправ. Відзначимо при цьому, що далеко не в кожному салоні оптиці візьмуться за установку таких лінз.

Про стиль сонцезахисних окулярів, як і про смаки, не сперечаються. Кожен вибирає собі те, що йому більше подобається. Великою популярністю користуються сонцезахисні окуляри з декоративними елементами, накладками з металу, інкрустацією і стразами. Шанувальники сучасного татуювання віддадуть перевагу сонцезахисним окулярам Ed Hardy, в оформленні яких використовуються мотиви малюнків всесвітньо відомого художника Еда Харді.

Ще однією модною тенденцією є окуляри-маски і сонцезахисні окуляри, виготовлені з єдиного блоку прозорого пластику, безпосередньо до якого прикріплені заушники (наприклад, гламурна модель Emporio Armani 9592). Залишаються в моді сонцезахисні окуляри “авіатор”.

У сонцезахисних окулярах використовуються різні типи лінз. Поляризаційні сонцезахисні окуляри (тобто сонцезахисні окуляри з поляризаційними лінзами) давно користуються попитом у любителів риболовлі та відпочинку на воді. Такі окуляри не пропускають відбите від водної поверхні світло, яке заважає добре бачити, і тому в поляризаційних сонцезахисних окулярах зір стає значно кращим (вище зоровий комфорт і контрастність зображення). Зараз сонцезахисні окуляри з поляризаційними лінзами рекомендовані всім користувачам сонцезахисних окулярів, тому що в них якість зору вище в порівнянні з окулярами із звичайними лінзами. Поляризаційні лінзи випускаються різних кольорів (сірого, коричневого та ін.) Крім того, поляризаційні лінзи бувають всіх оптичних дизайнів (від однофокальних до прогресивного) і виготовляються з різних матеріалів (включаючи ударостійкі полікарбонатні полімери).

Хорошим вибором для сонцезахисних окулярів будуть фотохромні лінзи. Ці лінзи під дією ультрафіолетових сонячних променів стають темними як звичайні пофарбовані лінзи сонцезахисних окулярів, а в приміщенні вони швидко втрачають свій колір і стають повністю прозорими як незабарвлені лінзи. Для тих, хто змушений постійно носити окуляри, фотохромні лінзи дозволяють замість однієї пари окулярів (постійно використовуваних і сонцезахисних з діоптріями для вулиці) користуватися тільки однією – в якій вставлені фотохромні лінзи з діоптріями. Зазначимо, що більшість фотохромних лінз «не працюють» в салоні автомобіля. Виняток становлять фотохромні лінзи DriveWear, спеціально розроблені для використання всередині автомобіля.

Нарешті, можна використовувати звичайні сонцезахисні лінзи, пофарбовані в різні кольори. Лінзи випускають різних кольорів: сірого (лінзи першого вибору), коричневого, а також всіх інших кольорів веселки. Якщо сонцезахисні лінзи будуть надто темними, то це зменшує контраст і може створювати проблеми при управлінні автомобілем. Зазвичай використовують забарвлені лінзи, які пропускають в око 8-30% сонячних променів. При будь-якої інтенсивності фарбування сонцезахисні лінзи повинні забезпечувати 100% захист від УФ-А і УФ-В випромінювань.

Дзеркальні покриття та градієнтне фарбування очкових лінз залишаються модними і сьогодні. Крім того дзеркальні покриття роблять Ваші очі невидимими за окулярами. Популярні кольори дзеркальних покриттів: срібний, золотий, блакитний, кольору веселки. Зазначимо, що колір дзеркального покриття не впливає на зір в окулярах. Дзеркальні покриття зазвичай застосовуються на темних лінзах, хоча останнім часом стають модними дзеркальні покриття і на світлопофарбованих очкових лінзах.

Вибираючи сонцезахисні окуляри, необхідно переконатися, що вони комфортно «сидять» на Вашому обличчі. Скористайтеся наступними порадами:

– Вибирайте оправи, які по ширині відповідають Вашому обличчю. Краї оправи повинні трохи виступати за межі Вашого лиця, щоб заушники не чинили тиску на голову.

– Перевірте, чи достатньо довгі заушники. Закруглений кінець заушника повинен огинати Ваше вухо. У деяких моделях бувають прямі заушники, які не повинні облягати вухо.

– Перевірте положення носоупорів, чи комфортно Ви їх відчуваєте. Чи надійно вони фіксують окуляри, чи не тиснуть на ніс?

– Одягнувши окуляри, нахиліть голову, поверніть її вправо-вліво. Якщо окуляри підібрані правильно, то вони залишаться на місці.

– Колір і форма оправи залежать від Ваших смаків. Для більш надійного захисту від ультрафіолетових сонячних променів вибирайте оправи з великими лінзами, широкими заушникамі, а також оправи облягаючої форми.

– Вибирайте правильні лінзи. Переконайтеся, що лінзи забезпечують 100% захист від УФ-випромінювань. Для занять спорту є свої рекомендації з вибору кольору лінз. Крім того, рекомендуються лінзи з ударостійких матеріалів (полікарбонатні або з Trivex), які забезпечать Вам більшу безпеку.

Сьогодні великою популярністю користуються колекції сонцезахисних окулярів Ray-Ban, Matrix, Polaroid, Silhouette і Prada.